• بازدید:

هرچه زمان میگذرد شایعات و شنیده ها درباره نسخه بعدی کنسول بازی اکس باکس بیشتر میشود و به نظر میرسد که کم کم به زمان معرفی آن نزدیک تر میشویم. مایکروسافت تاریخ مشخصی برای عرضه کنسول جدید بازی که در حال حاضر با نام XBOX 720 خوانده میشود اعلام نکرده و کارشناسان پیش بینی میکنند که انتهای سال 2013 شاهد عرضه آن به بازار باشیم.

نام XBOX 720 نیز هنوز برای این کنسول تایید نشده است. نام های احتمالی دیگر که ممکن است با آنها روبرو شویم XBOX Infinity، XBOX Loop یا تنها عبارت XBOX بدون هیچ پسوند و پیشوندی باشد. با این حال میدانیم که نام رمز این کنسول Durango است که توسط توسعه دهندگان نرم افزاری و کارکنان مایکروسافت به کار گرفته میشود.

یکی از منابع IGN مدعی شده که نسل بعدی اکس باکس شش برابر قدرت پردازشی بیشتری در مقایسه با نسل فعلی دارد. همچنین در انتهای سال 2012 نیز یک هکر اعلام کرد که نسخه مخصوص توسعه دهندگان کنسول جدید از پردازنده ای 1.6 گیگاهرتزی بهره میبرد. در ابتدای امر گفته میشود که کنسول جدید (و همچنین نسخه بعدی PlayStation) فاقد درایو نوری بوده و بازی ها باید دانلود شوند. البته این شایعه خیلی زود کنار زده شد و گفته میشود XBOX 720 از درایو Blu Ray استفاده خواهد کرد. کینکت 2 نیز جزو موارد جالبی است که هر کسی دوست دارد بداند چه چیز تازه ای را به گیمر ها عرضه خواهد کرد. قطعاً دقت این وسیله جانبی نسبت به نسخه فعلی افزایش خواهد یافت و گفته میشود که عینک های واقعیت افزوده نیز به این مجموعه اضافه خواهد شد. ارتباط بین کینکت و کنسول بازی نیز توسط اتصال Wi-Fi صورت خواهد گرفت.

تمامی موارد ذکر شده در حد شایعه است و باید امیدوار باشیم در نمایشگاه E3 امسال که از 11 تا 13 ماه June در شهر لس آنجلس برگزار میشود، حقایق بیشتری درباره این کنسول فاش شوند. زمان عرضه کنسول XBOX 720 نباید چندان دور باشد، زیرا کمپانی یوبی سافت یک بازی در دست ساخت برای این کنسول با نام رمز Mango با بودجه ساخت 11.5 میلیون پوندی در دست ساخت دارد!

منبع :‌sakhtafzarmag


دانلود + ادامه مطلب